Ve zkratce o látce

9. dubna 2018 v 19:28 | Mařena |  Šatna
A je tu duben. Přelom března a dubna je pro mě časem, kdy vyměňuji zimní věci a pomalu, polehku je nahrazuji věcmi jarními a letními. Jaro je moje druhé nejoblíbenější roční období po podzimu. Zároveň oblečení třídím a posuzuji, zda si ho ponechat nebo poslat dál. A i když je to mě v mnoha případech těžké, většina mých kousků celý rok ležela ladem a tak musí z kola ven. Postupem času jak jsem starší si uvědomuji, že několik věcí, které jsem poslala k vodě jsem si za pár let mohla koupit znovu, protože světe div se, byly opět v kurzu. Takže jsem se rozhodla spíš hledět na to jak mi věci padnou nebo jestli jsou tzv. nesmrtelné.
Nesmrtelné jsou pro mě takové ty věci, které nikdy nevyjdou z módy, ale ani neurazí. Ty, co můžete tahat absolutně kamkoliv a co se dají krásně kombinovat. Tyhle hadérky jsou zkratka nesmrtelné. Takže pokud chcete mít šatník, který vám bude dělat radost, tak jak mně, zkuste si raději dvakrát promyslet než koupíte něco, co bude akorát ve vaší skříni vábit moly. A když už budete v tom přebírání oblečení nad každým kouskem se zamyslete. Pokud jste už delší dobu neměla na sobě, necítíte se v něm pohodlně, čekáte až do něj shodíte nebo to je jen módní výstřelek, který jste na sobě měla všehovšudy dvakrát, protože za týden po něm neštěkl ani pes, pryč s ním.
Nikdo neříká, že máte mít ve skříni padesát odstínů šedé nebo tak něco. Nesmrtelnými věcmi nemám na mysli ani šaty po tetě, které už byli v módě tak dvakrát za dobu vaší existence a jejich čas jistojistě přijde. Myslím ty věci, které vy osobně milujete ať už z jakéhokoliv důvodu. Je pohodlný, líbí se vám barva, sedne vám jak prcka na kbelík, příjemný materiál, co já vím. Jednou měř…
A co s věcmi, které musí pryč? Ani ty nemusí nutně spatřit dno odpadkového koše. Přeberte tuhle hromadu ještě jednou a znovu se zamyslete. Dneska už je možností až běda, počínaje sedánkem s kamarádkami, kolegyněmi nebo spolužačkami. A to co nebudou chtít děvčata zkuste rozhodit do sítí! Ještě na tom můžete vydělat. FB a Instagram vám můžou posloužit i jinak než jen vystavovat profesionální selfie, že jo. Nebo zkuste Vinted, který je těmto prodejům, výměnám a nákupům přímo určen. Tomuto tématu se budu podrobněji věnovat později v dalším článku, který uveřejním během příštího týdne.
Při nakupování oblečení se zajímejte nejen o to, že je to fakt šik (a ta cena!), ale jestli máte doma k ruce něco s čím by jste to mohli zkombinovat. Zkuste si v hlavě vytvořit s daným kouskem alespoň dva outfity a pokud se vám to podaří, proč ne. Navíc je to ve slevě ne? Taky se mrkněte jak je kousek kvalitní, barva, střih, látka, švy. To všechno je důležité. Kvalitu materiálu ověříte už jen dotykem. Kvalitní materiál je příjemný a měkký na dotek, je pevnější, krásně drží tvar a vyvarujete se nepříjemnostem jako žmolky a cucky. Stejně tak pouhým okem poznáte jak jsou na tom švy. Pokud z nich čouhají nitě nebo nejsou dotáhnuté, nebrat. Uvidíte, že to ocení i vaše peněženka. Takže v krátkosti: myslete než vykoupíte regál se slevami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erik | Web | 25. května 2018 v 19:33 | Reagovat

Pěkný výrobek https://www.sportsmarket.cz/protein-na-hubnuti-raw-organic-fit-451-g-garden-of-life

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama